Скъпи родители!
Първата училищна стъпка е вълнение, което остава за цял живот. Нека тя бъде направена на място, където детето Ви ще бъде разбрано, подкрепено и вдъхновено.
В Основно училище „Свети Патриарх Евтимий“ посрещаме първокласниците с усмивка, грижа и увереност, че всяко дете носи в себе си талант, който заслужава да бъде открит.
От учебната 2026/2027 година обучението е в едносменен режим – повече време за учене, за игри и за семейството. В модерния ни СТЕМ център децата ще експериментират, ще творят и ще изграждат уменията на бъдещето.

Нашите учители не просто преподават – те вдъхновяват. Те превръщат буквите в приказка, числата – в приключение, а знанието – в увереност. Това е причината учениците на училището традиционно да се нареждат сред отличниците на външни оценявания, състезания и конкурси.
Особено богат е животът извън класната стая. 29 клуба по интереси отварят врати към света – от наука и технологии до езици и творчество. Сред тях са клубовете „Млади изследователи“ към Институт „Никола Тесла“, „Лего и роботика“, „Китайски език“ съвместно с Институт „Конфуций“, както и клубове по математика, журналистика, театрално изкуство и куклен театър.
Децата могат да развиват своите интереси и да откриват талантите си и в клубове като „Приятели на полицията“, „Сладкодумци“, „Шарен рисувалник“, „Болярчета“ и „Търновчета“, Детска танцувална школа „Искрица“, в спортни клубове по лека атлетика и волейбол, изграждайки помежду си „Нишки на общуване“.
Вдъхновената работа по национални и европейски образователни проекти е възможност за учениците да участват в модерни инициативи и да разширяват своите знания и умения.
Ние знаем, че спокойствието на родителите е най-важно. Затова осигуряваме психологическа, логопедична и ресурсна подкрепа, както и постоянно медицинско обслужване.
Тук първият ред в тетрадката не е просто низ от букви.
Той е начало на път, по който детето върви подкрепено, вдъхновено и уверено.
Тук първата учебна тетрадка е началото на големи постижения.
Тук успехът не е случайност – той е традиция.
Тук вече 58 години поколения учители и ученици предано следваме девиза на училището: Учейки се от историята, градим бъдещето!
Уважаеми родители на бъдещите първокласници,
На 19 март от 17.30ч. ще отворим вратите си за вас, за да се запознаете с атмосферата на училището, да видите класните стаи на своите деца и да поговорите с бъдещите им учители.
Очакваме Ви!
